Haber

Umre sırasında “Gazze” ve “Filistin” dediği için gözaltına alınarak kelepçelenen Türk imamı Mustafa Efe serbest bırakıldı.

Bir dönem İstanbul Üsküdar’daki Aziz Mahmud Hüdayi Camisi’nde görev yapan imam, çektiği görüntülerle büyük beğeni topladı. Mustafa Efe Umre için gittiği Mekke’de Filistin ve Gazze sözlerini söylediği için gözaltına alındı. Mustafa Efe, son paylaşımında tutukluluk süresinin bittiğini ve herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtti.

“GAZZE” VE “FİLİSTİN” KELİMELERİNİ SÖYLEDİĞİNDEN GÖZALTINA ALINDI

Görev yaptığı Üsküdar’daki Aziz Mahmud Hüdayi Camii’nin kapılarını kedilere açan ve sosyal medyada görüntüleri beğeni alan İmam Mustafa Efe, Kabe’de Gazze ve Filistin kelimelerini kullandığı için gözaltına alındığını duyurdu. Umre ziyaretine gitti. Kelepçeli görüntülerini yayınlayan Efe, “Filistin ve Gazze kelimesini söylediğimiz için şu anda Mekke’de tutukluyuz. Video bu kadar.” Sözlerini kullandı.

GÖZALTILIK SÜRESİ BİTTİ

Yakınlarını endişelendiren eski imam Mustafa Efe, son açıklamasında gözaltı süresinin bittiğini belirtti. Göreviyle ilgili de açıklama yapan Efe, şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanı olmadığını belirtti.

İşte Mustafa Efe’nin söyledikleri:

“Kamuya açık bilgi

Değerli kardeşlerim, Elhamdülillah şu anda bir sıkıntı yok. Gözaltı süremiz bitti, dualarımıza devam ediyoruz. Bunu belirttikten sonra bir konuyu düzeltmek istiyorum. Hakkımda yazılanlar ve haberler “Aziz Mahmud Hüdayi Camii İmam Hatib-i” olarak inşa ediliyor. Ancak Aziz Mahmud Hüdayi Camimizin eski imamıyım. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığımızın kadrosunda değilim. Geçtiğimiz günlerde emeklilik dilekçemi DİB’e verdim. Halen bilimsel çalışmalarıma ve ticari faaliyetlerime devam etmekteyim. Gözaltımız sırasında ve sonrasında; Arayan, soran, ilgi ve alaka gösteren tüm devlet adamlarımıza ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. “Kabe’den Selam ve Dua ile”

pehlivankoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu