Haber

İsrailli Öğretmen Gazze Şeridi’ne Destek Verdiği İçin Gözaltına Alındı

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına karşı çıkan ve sosyal medyada Gazze ile dayanışma mesajları paylaşan İsrailli öğretmen gözaltına alındı ​​ve görevden uzaklaştırıldı.

İsrail polisinden yapılan açıklamada, bir lise öğretmeninin “İsrail askerlerini Filistinli kadınlara tecavüz etmekle suçladığı ve Hamas’ın 7 Ekim saldırılarını meşrulaştırdığı” gerekçesiyle gözaltına alındığı ve görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Tarih öğretmeni İsrailli’nin bazı sosyal medya paylaşımlarında da yer alan açıklamaya göre, öğretmen İsrail askerlerini “çocuk katili” olarak nitelendirdi.

Polis ifadesinde, öğretmenin “düşmanın eylemlerini meşrulaştırdığı ve savaş zamanında uydurma iddialarla düşmana yardım ettiği” belirtildi.

Öğretmen bir paylaşımında “İsrail askerleri Filistinli kadınlara tecavüz etmedi mi? Bunu 1948’den beri yapıyorlar ama ders kitaplarında yer almıyor.” İfadelerini kullandı.

“Batı Şeria’da kan gölü devam ediyor”

Öğretmenin İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze’deki ihlallerini eleştiren paylaşımlar yaptığı görüldü.

İsrail askerleri tarafından öldürülen 14 ve 24 yaşlarındaki iki Filistinliye ilişkin bilgiyi paylaşan öğretmen, “Bugün Batı Şeria’da kan gölü devam ediyor.”

Öte yandan bir grup gösterici de İsrailli öğretmene destek vermek için Batı Kudüs’te davanın görüldüğü Bölge Mahkemesi önünde toplandı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde İsrail polisinin kümeyi yavaş yavaş bulundukları alandan uzaklaştırdığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu